foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w KrobiNasze zespoły

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną naszej gminy. Znajdziecie u nas orkiestrę, chóry, grupy teatralne, dudziarzy i inne zespoły mogące doskonale ubarwić każdą imprezę.

Czytaj więcej

Sport i rekreacja

Myślisz o pracy nad swoją kondycją? Masz ochotę spróbować swoich sił we wspinaczce? A może chcesz pograć w piłkę? Wszystko to i wiele więcej umożliwi Ci nasza oferta sportowo-rekreacyjna.

czytaj więcej

Edukacja

Zapraszamy grupy na zajęcia edukacyjne związane z filmem, muzyką i innymi dziedzinami kultury.

czytaj więcej

Folklor

Biskupizna to jeden z najbardziej unikalnych mikroregionów w Polsce. By umożliwić poznanie jej tradycji, historii i muzyki przygotowaliśmy ofertę, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

Czytaj więcej

W Kinie realizujemy program „KinoSzkoła”, „KinoPrzedszkole”. To cykl projekcji filmów spoza bieżącego repertuaru. Każde spotkanie połączone jest z pogadanką tematyczną realizowaną z ogromnym zaangażowaniem młodej widowni. W tej akcji wspierają nas animatorzy z programu, którzy na przygotowują prezentacje, materiały edukacyjne i niespodzianki dla młodych widzów. Terminy spotkań ustalane są indywidualnie, po uzgodnieniach z nauczycielami. Tematyka filmów dopasowana jest do podstawy programowej na każdym szczeblu edukacji.

Jesteś zainteresowany ofertą? Zapraszamy do kontaktu: Janusz Tomyślak, tel. 601.054.843.

_________________________________________________________________

We współpracy z muzykami z Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej realizujemy pogadanki muzyczne pt. „Jak powstaje orkiestra”. Każde spotkanie jest opowieścią o instrumentach, muzyce i orkiestrze dętej. Prowadzący realizują zajęcia w interaktywnej formie, z zabawami, zagadkami i mini konkursami dla uczestników. Podczas spotkania każde dziecko może dotknąć instrument a nawet… spróbować na nim zagrać!

Jesteś zainteresowany ofertą? Zapraszamy do kontaktu: Agnieszka Wujek, tel. 509.300.254.

______________________________________________________________________

Co to jest folklor? Dlaczego biskupiańskie jaki mają kolor… biskupi i jak zrobić instrumenty ludowe wykorzystując zwykły balon – tego dowiedzą się dzieci i młodzież, które skorzystają z lekcji przybliżających folklor BIskupizny. W programie: opowieści o muzyce ludowej i tańcu realizowane w interaktywny sposób oraz nauka najbardziej znanego tańca z Biskupizny – wiwata! Dodatkową atrakcją jest możliwość rozegrania questu – gry terenowej „W poszukiwaniu domachowskiego skarbu” oraz zwiedzenie drewnianego kościoła. Lekcja odbywa się bowiem w Biskupiańskim Gościńcu w Domachowie.

Zapraszamy! Kontakt: Krzysztof Polowczyk, tel. 721.382.099

_________________________________________________________________________

Spotkania z operą

Aktualności:

Spotkanie z baletem

- Operowe ABC

- I ty możesz zostać... samurajem!

- Mikołajkowa wyprawa do opery

Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Opera w małym mieście” finansowanego przez Fundację PZU, dzięki czemu spotkania są bezpłatne dla dzieci. Projekt „Opera w małym mieście” są częścią kompleksowego programu działań na rzecz zainteresowania dzieci muzyką realizowanego pod tytułem „Mała Akademia Muzyki”. 

____________________________________________________________________

Lekcje baletowe, czyli opowieść o ludzkim ciele…. Czy każdy może grać na instrumencie, czyli… opowieść o ludzkim głosie oraz pokaz charakteryzacji teatralnej – to tylko niektóre tematy lekcji operowych, które dostępne będą w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji już wkrótce.  Akcja realizowana jest we współpracy z Teatrem Wielkim w Poznaniu.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: Agnieszka Wujek, tel. 509.300.254. 

_______________________________________________________________

Mała Akademia Muzyki

Trwa realizacja projektu „Mała Akademia Muzyki”. Od wiosny spotykamy się regularnie w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi, żeby słuchać muzyki i tworzyć muzykę! Śledźcie na bieżąco, co dzieje się w ramach tej akcji.

Wydarzenia w ramach Małej Akademii Muzyki

Projekt „Mała Akademia Muzyki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                             

 

BIP

Na herbatce u Fenrychów

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00