foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

12 października uczniowie i uczennice klas trzecich szkół podstawowych z Gminy Krobia ponownie spotkali się w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi na lekcji operowej. Tym razem spotkanie poświęcone było głosowi. Zajęcia rozpoczęły się od dyskusji na temat tego, jaki instrument jest dostępny dla wszystkich ludzi i czy każdy człowiek może grać na instrumencie.

Chodziło oczywiście o ludzki głos. Dzieci uczyły się m.in. rozróżniania głosów operowych. Starały się rozpoznać, czy śpiewak śpiewa tenorem, basem, barytonem a może kontrtenorem, czyli falsetem. Kolejne spotkanie z operą poznańską było też okazją do poznania kolejnych strojów baletowych – tym razem męskich. Podczas lekcji uczniowie i uczennice poznawał też inne zagadnienia związane z operą, tym samym lekcja stała się „operowym ABC”.

 

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Opera w małym mieście” realizowanego przez Fundację „Miejsce moje”. Projekt jest finansowany ze środków Fundacji PZU i Firmy KA 4 Łukasza Kaczmarka z Kołaczkowic, dzięki czemu spotkania są bezpłatne dla dzieci. W zajęciach biorą udział uczniowie i uczennice klas trzecich szkół podstawowych z Krobi, Starej Krobi i Pudliszek (wraz z filiami). Projekt „Opera w małym mieście” jest częścią kompleksowego programu działań na rzecz zainteresowania dzieci muzyką realizowanego pod tytułem „Mała Akademia Muzyki”. 

Galeria zdjęć

BIP

Na herbatce u Fenrychów

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00