foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

Trzecioklasiści z Gminy Krobia obejrzeli „Dziadka do orzechów” w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Wyjazd do opery był ostatnią częścią projektu „Opera w małym mieście”, w ramach którego uczniowie i uczennice poznawali operę.

 

Wyjazd odbył się w sobotę 5 grudnia.  Choć nie łatwo było zdobyć  bilety na ten spektakl, udało się zorganizować wejściówki dla wszystkich trzecioklasistów ze szkół podstawowych w Krobi, Starej Krobi i Pudliszkach (wraz z filiami).  Nie przypadkiem wybrano właśnie „Dziadka do orzechów”. Ten znany balet Piotra Czajkowskiego nie tylko wspaniale wprowadza w klimat zbliżającej się Gwiazdki, ale przede wszystkim jest „wizytówką” poznańskiej opery – to najbardziej oblegane przestawienie dla dzieci w tym teatrze.

Dzieci miały okazję podziwiać nie tylko spektakl, ale też wystrój teatru i przepiękną scenografię na scenie. Dzieci z ciekawością oglądały nie tylko spektakl, ale też wystrój teatru i dekoracje na scenie. Wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu był dla dzieci ostatnim tegorocznym spotkaniem z operą. Przypomnijmy, od września uczniowie i uczennice uczestniczyli w lekcjach operowych organizowanych w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Spotkania te były operowym ABC. Dzieci poznawały co to jest balet, czemu służą rekwizyty, po co artystom makijaż, jak wygląda teatralna charakteryzacja itp.

Nauczycielki – opiekunki grup podkreślały, iż lekcje te były znakomitym wprowadzeniem do wizyty w operze. Na drogę dzieci otrzymały paczki z jogurtami, napojami, owocami i słodyczami.

Wyjazd był częścią projektu „Opera w małym mieście” realizowanego przez Fundację „Miejsce moje” we współpracy z GCKiR w Krobi. Zadanie było finansowane przez Fundację PZU oraz KA 4. Dzięki temu uczestnictwo w lekcjach operowych oraz wyjazd do opery były dla dzieci bezpłatne. 

BIP

Na herbatce u Fenrychów

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00

SPONSOR: