foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w KrobiNasze zespoły

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną naszej gminy. Znajdziecie u nas orkiestrę, chóry, grupy teatralne, dudziarzy i inne zespoły mogące doskonale ubarwić każdą imprezę.

Czytaj więcej

Sport i rekreacja

Myślisz o pracy nad swoją kondycją? Masz ochotę spróbować swoich sił we wspinaczce? A może chcesz pograć w piłkę? Wszystko to i wiele więcej umożliwi Ci nasza oferta sportowo-rekreacyjna.

czytaj więcej

Edukacja

Zapraszamy grupy na zajęcia edukacyjne związane z filmem, muzyką i innymi dziedzinami kultury.

czytaj więcej

Folklor

Biskupizna to jeden z najbardziej unikalnych mikroregionów w Polsce. By umożliwić poznanie jej tradycji, historii i muzyki przygotowaliśmy ofertę, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

Czytaj więcej

Grupa teatralna  „Na Fali” powstała w 2002 r.i działa do dnia dzisiejszego przy bibliotece szkolnej ZSPiG w Krobi z inicjatywy Magdaleny Andrzejewskiej.  Uczniowie pod jej kierunkiem przygotowują liczne programy artystyczne, spektakle, scenki kabaretowe, uroczystości okolicznościowe. Młodzi aktorzy współtworzą wraz z opiekunką scenariusze, opracowują reżyserię, projektują i wykonują rekwizyty, kostiumy czy elementy scenografii. Ponadto uświetniają swoimi występami wiele imprez szkolnych i środowiskowych, zyskując za każdym razem uznanie publiczności. Współpracują z Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. W szeregach grupy „Na Fali” znalazło się łącznie ponad 80 uczniów. Młodzi aktorzy przez te lata działania grupy przygotowali i zaprezentowali publiczności ponad  50 różnych form teatralnych. 

Z większych warto wymienić: 

„Baśń o Rycerzu bez Konia” w 2007 r., „Dulskim być” w 2008 r., „Gdzie jesteś Święty Mikołaju ?” w 2008 r.,  „Gdyby nie ONI” w 2009 r., „O Rycerzu Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce” w 2009 r., „Bajka o szczęściu” w 2010 r., „Coś Ty krobianom zrobił Józefie ?”w 2010 r.,  „Chwila, która trwa…” w 2010 r., „W supermarkecie ruch i szum” w 2011 r., „Baśń o Grającym Imbryku” w 2012 r., „Z torbami i boso” w 2012 r., „ Z przymrużeniem oka” w 2012 r., „Książka przed Sądem” w 2013 r., „Pa, pa, jade sobie do SPA” w 2013 r., „Niezwykły dar” w 2013 r.  , „Piaty talerz”(monodram) w 2013 r., „Ballada o kapryśnej królewnie” w 2014 r.,

W 2014 Grupa wzięła udział w realizacji projektu "Teatr jak życie" we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Przy tej okazji powstały kolejne spektakle: „Jeśli chcesz zobaczyć tęczę” - spektakl plenerowy, „Naprawdę mnie kochacie? – spektakl lalkowy, „Jeszcze aby jedna zima…”- spektakl gwarowy.

Grupa „Na Fali” od kilku lat zajmuje się też  popularyzowaniem gwary poznańskiej. W sierpniu 2013 r. dorobek gwarowy grupy „NA Fali” został utrwalony w postaci nagrania płyty DVD, dzięki wsparciu finansowemu ze strony władz Gminy Krobia. Płyta „Babskie godanie” zawierająca  11 dialogów i 2 monologi jest istotnym elementem promocji szkoły jak i gminy. 

Uczniowie skupieni w grupie teatralnej „Na Fali” biorą udział w licznych konkursach gwarowych i teatralnych na różnym szczeblu, nie wyłączając ogólnopolskiego. W niektórych konkursach uczestniczą cyklicznie  (np. w Międzywojewódzkim Konkursie Gwarowym „Mówimy gwarą” w Bukówcu Górnym  od 10 lat), zdobywając za każdym razem miejsca na podium.

Za największe sukcesy należy uznać zdobycie przez grupę „Na Fali”

- Dwóch nagród za najlepszy spektakl oraz aktorskiej podczas  VIII Spotkań Mistrzów Teatru w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie w 2014 r.

- Dwóch Złotych Miniatur za najlepszy spektakl i aktorskiej w Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych „Miniatury” w Opolu w 2012 r.

· awansu do finału ogólnopolskiego Konkursu Na Spektakl Teatralny wg własnego scenariusza, organizowanego  przez TVP.SA  w 2013 r. (grupa zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim tego konkursu w kategorii gimnazjum)

· II miejsca w VII Poznańskim Festiwalu Teatrów „Marcinek 2007”

· Brązowej Maski w X Wielkopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Krajence w 2013 r.

 Kontakt: Magdalena Andrzejewska tel. 601 809 015

BIP

Na herbatce u Fenrychów

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00

SPONSOR: