foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w KrobiNasze zespoły

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną naszej gminy. Znajdziecie u nas orkiestrę, chóry, grupy teatralne, dudziarzy i inne zespoły mogące doskonale ubarwić każdą imprezę.

Czytaj więcej

Sport i rekreacja

Myślisz o pracy nad swoją kondycją? Masz ochotę spróbować swoich sił we wspinaczce? A może chcesz pograć w piłkę? Wszystko to i wiele więcej umożliwi Ci nasza oferta sportowo-rekreacyjna.

czytaj więcej

Edukacja

Zapraszamy grupy na zajęcia edukacyjne związane z filmem, muzyką i innymi dziedzinami kultury.

czytaj więcej

Folklor

Biskupizna to jeden z najbardziej unikalnych mikroregionów w Polsce. By umożliwić poznanie jej tradycji, historii i muzyki przygotowaliśmy ofertę, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

Czytaj więcej

Aktualnie istniejący chór mieszany jast spadkobiercą tradycji Towarzystwa Śpiewu "Harmonia", które powstało w lutym 1908 roku z inicjatywy księdza Bronisława Duszyńskiego oraz grupy społeczników krobskich. Chór uświetniał uroczystości kościelne i państwowe, krzewił polskość podczas zaborów organizując wiele przedstawień. W okresie I i II wojny światowej chór zawiesił działalność. W roku 1947, dekretem Biskupa Poznańskiego działalność chórów kościelnych oddzielona została od działalności świeckiej i od tego momentu trwa oficjalny rozdział na dwa chóry: mieszany - Liturgiczny Zespół Śpiewaczy im. ks. Wacława Gieburowskiego i męski - Towarzystwo Śpiewu "Harmonia". Wielu członków chóru męskiego zasila jednocześnie szeregi chóru mieszanego.

Chór kościelny jest na stałe związany z parafią p.w. św. Mikołaja w Krobi, a opiekę nad nim sprawują kolejni urzędujący proboszczowie. Chór posiada w swoim repertuarze pieśni kościelne związane z kalendarzem roku liturgicznego, a także okolicznościowe, patriotyczne, ludowe i inne. Liturgiczny chór uczestniczy w życiu parafii, śpiewając podczas niedzielnych Mszy św. oraz uświetniając uroczystości kościelne: parafialne, dekanalne i diecezjalne. Korzystamy z każdej nadarzającej się okazji, by móc zaśpiewać podczas zjazdów, koncertów i świąt śpiewaczych. Nasz chór śpiewał wspólnie z innymi chórami podczas pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II w Poznaniu w 1983 roku. Chór bierze udział w corocznym Koncercie Noworocznym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Krobi. W ciągu roku, z wyjątkiem okresu wakacyjnego, chór odbywa próbę raz w tygodniu, by być wciąż przygotowanym do występów religijnych i innych. Dyrygentem chóru jest pan Czesław Piotrowiak, który pełni tą funkcję nieprzerwanie od sierpnia 1967 roku. Obecnym opiekunem chóru jest ks. proboszcz Jan Reszelewski, a prezesem pani Marta Kwiatkowska.

BIP

Na herbatce u Fenrychów

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00

SPONSOR: