foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w KrobiNasze zespoły

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kulturalną naszej gminy. Znajdziecie u nas orkiestrę, chóry, grupy teatralne, dudziarzy i inne zespoły mogące doskonale ubarwić każdą imprezę.

Czytaj więcej

Sport i rekreacja

Myślisz o pracy nad swoją kondycją? Masz ochotę spróbować swoich sił we wspinaczce? A może chcesz pograć w piłkę? Wszystko to i wiele więcej umożliwi Ci nasza oferta sportowo-rekreacyjna.

czytaj więcej

Edukacja

Zapraszamy grupy na zajęcia edukacyjne związane z filmem, muzyką i innymi dziedzinami kultury.

czytaj więcej

Folklor

Biskupizna to jeden z najbardziej unikalnych mikroregionów w Polsce. By umożliwić poznanie jej tradycji, historii i muzyki przygotowaliśmy ofertę, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

Czytaj więcej

Kapela Dudziarska Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi to grupa młodych pasjonatów tradycyjnej muzyki wielkopolskiej i biskupiańskiej. W swoim repertuarze grupa, poza melodiami ludowymi, ma również kolędy.

Kapela istnieje od roku 2009, od początku prowadzona jest przez instruktora Michała Umławskiego. W oryginalnych regionalnych strojach przygrywa na różnego rodzaju uroczystościach samorządowych i kościelnych, ale także prywatnych jak np. wesela czy zjazdy rodzinne. Brała udział w wielu festiwalach, konkursach i przeglądach takich jak: Ogólnopolski Konkurs Śpiewaków i Kapel Ludowych w Kazimierzu Dolnym (zdobywając II miejsce w kategorii „Duży-Mały”), Konkurs Muzyków Ludowych w Kopanicy (III miejsce), Konfrontacje Dudziarzy i Skrzypków „Ignysiowy Laur” w Śmiglu (I i II miejsce oraz wyróżnienie).

Do kapeli dołączyć może każdy. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godzinach 19-20.

Kontakt:

721 382 099

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

BIP

Na herbatce u Fenrychów

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00