foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

Semestr wiosenny Małej Akademii Muzyki zakończyliśmy koncertem w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Celem spotkania było nie tylko zetknięcie dzieci z muzyką, ale też przygotowanie uczniów i uczennic do odbioru muzyki. Koncert poprzedzony został pogadanką na temat kultury bycia w salach koncertowych, właściwego zachowania się podczas koncertów, ubioru itp.

Czerwcowy koncert w centrum kultury był spotkaniem niezwykłym, bo koncert dotyczył muzyki afrykańskiej.  Naszym gościem była Ewa Wodzyńska, muzyk z Poznania, od lat zafascynowana bębnami z Afryki Zachodniej. Koncert był przeplatany opowieścią i prezentacjami afrykańskich  instrumentów perkusyjnych. Można było zanurzyć się w dźwięki kalimby (instrumentu z dyni), szekere (instrumentu z tykwy), grzechotek z trawy, klawesów czy giro… wydającego dźwięki zbliżone do kumkania żaby.

Afrykański koncert był dla dzieci wydarzeniem niezwykłym również dlatego, że prowadząca pozwoliła na odwrócenie ról, czyli utworzenie orkiestry, w skład której weszli uczestnicy i uczestniczki naszego projektu. Dzieci zasiadły więc na scenie, chwyciły bębny i po kilku próbach zagrały koncert! Bardzo nas to ucieszyło, kto wie, może ktoś z nich połknie bakcyla i zechce zostać muzykiem?

FOTOGALERIA

Projekt „Mała Akademia Muzyki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  

BIP

Na herbatce u Fenrychów

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00

IX Festiwal Tradycji i Folkloru

SPONSOR:

PATRONAT MEDIALNY: