foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

„Jak pracuje orkiestra dęta?” odpowiedź na to pytanie dostarczyć miała kolejna muzyczna lekcja organizowana w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi w ramach projektu „Mała Akademia Muzyki”

Zgodnie z założeniami w zajęciach udział wzięli trzecioklasiści z wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Krobia. Lekcje przygotowała Dziecięco – Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Mariusza Pikulskiego.

Spotkanie rozpoczęło się o krótkiej pogadanki na temat tego, czym jest orkiestra dęta, jakie instrumenty tworzą ten zespół, gdzie występuje orkiestra, jakiego typu gra utwory itp.

Kapelmistrz wspomniał też o tym, jak wyglądają lekcje gry na instrumentach dętych oraz próby orkiestry i koncerty.

Mowa była również o umundurowaniu orkiestr i mundurach Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Krobi – o emblematach symbolizujących Polskę i gminę Krobia, o symbolicznej kolorystyce oraz praktycznej stronie ubioru.

Dzieci wraz z orkiestrą wykonały kilka ćwiczeń będących praktyczną prezentacją codziennej pracy muzyka z orkiestry (ćwiczenia oddechu, ułożenie ust, rozgrzewka ust itp.).

Dzieci z zainteresowaniem śledziły też prezentowane kolejno instrumenty dęte.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak „przymiarka” do orkiestry. Każdy uczestnik i uczestniczka zajęć miał okazję przymierzyć czapkę orkiestry oraz spróbować swoich sił na wybranych instrumencie.

Na koniec orkiestra zagrała krótki koncert prezentując najnowsze kompozycje ze swojego repertuaru, w tym piosenkę z filmu „Król Lew” i piosenkę ludową „Czerwone korale”. 

FOTOGALERIA

Projekt „Mała Akademia Muzyki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

                             

BIP

Na herbatce u Fenrychów

Mała Akademia Teatru

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00

IX Festiwal Tradycji i Folkloru

SPONSOR:

PATRONAT MEDIALNY: