foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

Wydarzenie zrealizowane zostało w formacie dwudniowym. Rozpoczęło się w sobotni ranek 15 czerwca Jarmarkiem Miejskim na krobskim rynku, w którym swoje stoiska prezentowali lokalni rękodzielnicy, rzemieślnicy i przedsiębiorcy. Po południu na umiejscowionej na boisku estradzie prezentowały się dzieci i młodzież z gminnych jednostek oświatowych i sekcji artystycznych oraz lokalni muzycy, także Orkiestra Dęta z Krobi w swoim jubileuszowym koncercie. Gwiazdą sobotniego wieczoru był znany artysta B.R.O., po którego koncercie odbyła się plenerowa dyskoteka trwająca do godziny 2.00 w nocy prowadzona przez cenionego w branży dja Taito.

Drugi dzień rozpoczął się Turniejem Sołectw, w którym w różnych konkurencjach zmierzyły się drużyny z dwunastu sołectwa na terenie Gminy Krobia. Po południu estradą ponownie zawładnęli lokalni artyści, z zyskującym coraz większą popularność krobskim big bandem The Black Band. Największe tłumy przyciągnął koncert gwiazdy wieczoru – Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Podobnie jak poprzednio dnia wieczór zakończył się plenerową dyskoteką.

Przez cały czas trwania Dni Krobi dla uczestników dostępne było wesołe miasteczko, dmuchańce dla dzieci, strefa gastronomiczna, liczne stoiska handlowe m.in. z zabawkami itp. Dodatkowo realizowane były animacje oraz warsztaty dla najmłodszych.

Bogaty program przyciągnął uczestników z każdej grupy wiekowej, co przysłużyło się zarówno integracji wśród mieszkańców, promocji działań kulturalnych realizowanych przez Gminę Krobia. Sponsorami wydarzenia byli: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A, Acciona Energia Polska, Brukarstwo Patryk Borowczyk, Kowalstwo Krobia – Wiesław Urbański, AgroTrans P. Łagódka, Agritech, Zakład Ogólnobudowlany Sławomir Kaczmarek, Pireus, Drukarnia MPRINT, Netcom, Piotrowscy Spółka komandytowo-akcyjna, ZPHU Jur-Trans, Auto Części DKN Karol Nowacki. Patronat medialny objęło Życie Gostynia.

FOTOGALERIA - Dzień 1

FOTOGALERIA - Dzień 2

BIP

Na herbatce u Fenrychów

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00

SPONSOR: