foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

W minioną sobotą 30 listopada jak każe dawny zwyczaj odbyły się tradycyjne biskupiańskie katarzynki. Ta ostatnia zabawa przed adwentem niegdyś zawsze organizowana była przez panny, które opłacały kapelę, kupowały zaopatrzenie w postaci przekąsek i wódki oraz zapraszały kawalerów.

Od lat już impreza ta organizowana jest przez Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi. W tym roku zabawa odbyła się w Sułkowicach, a udział w niej wzięło ponad sto osób zainteresowanych dziedzictwem kulturowym Biskupizny, lub po prostu chcących się pobawić przy dźwiękach muzyki tradycyjnych kapel ludowych. Poza utytułowanymi kapelami biskupiańskimi na tegorocznych katarzynkach gościły także zaproszone zespoły: Zespół Ludowy „Studzianna” oraz Zespół Regionalny „Chojnioki” z Chojna, które również zaprezentowały swój program i zagrały do tańca.

Jak co roku nie zabrakło dobrego jedzenia, muzyki i świetnej zabawy, a impreza trwała do późnych godzin nocnych.

Wydarzenie stanowiło część projektu „Z każdym roczkiym do ślubu drobnym kroczkiym czyli Tabor Wielkopolski na Biskupiźnie” dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

FOTOGALERIA

BIP

Na herbatce u Fenrychów

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00