foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

19 maja w Kinie "Szarotka" w Krobi odbył się XIV Powiatowy Przegląd Piosenki Przedszkolnej. Tym razem pod hasłem "Śpiewamy Piosenki Patriotyczne". Do finału powiatowego przystąpiło 20 przedszkolaków. Dzieci uczestniczące w konkursie reprezentowały przedszkola z Borku Wlkp., Karolewa, Podrzecza, Gostynia, Pudliszek, Żychlewa, Ponieca, Ciołkowa, Sułkowic i Krobi.

Najbardziej popularną piosenką podczas tego konkursu okazał się utwór pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem", chociaż nie zabrakło starych, bardzo popularnych od lat pieśni. Zabrzmiały również: "Płynie Wisła", "Pierwsza kadrowa", "Pałacyk Michla", "O mój rozmarynie" i in. Występom przysłuchiwało się jury, w którym zasiedli muzycy - pedagodzy, praktycy, osoby od lat pracujące z dziećmi nad śpiewem: Agnieszka Szymkowiak (przewodnicząca), Ryszard Kabała i Izabela Olejniczak.

Przyznano następujące nagrody:

I miejsce - Marta Berdychowska

II miejsce - Maja Przybył, Iwona Mendyka

III miejsce - Anna Wojciechowska, Janek Bąk.

Organizatorzy i jury uznali wspólnie, że konkurs w krobskim kinie to przede wszystkim wielkie święto piosenki i śpiewających dzieci, dlatego też wręczono wyróżnienia i upominki dla wszystkich uczestników i uczestniczek konkursu.

Imprezę przygotowali wspólnie: Przedszkole Samorządowe "Pod Świerkami" w Krobi oraz Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi.

Fotogaleria

BIP

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00

VII Festiwal Tradycji i Folkloru

SPONSOR:

PATRONAT MEDIALNY: