W dniach 29 kwietnia – 1 maja w Zbąszyniu odbywał się III Ogólnopolski Festiwal Dud Polskich. W ciągu tych trzech dni koncertowania widzowie mieli szansę zobaczyć wszystkie osiem rodzajów dud występujących na terenie naszego kraju, a ponadto także dudy białoruskie. Zaprezentowali się zatem artyści z Podhala, Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz ze wszystkich zakątków dudziarskiej i koźlarskiej Wielkopolski. Oczywiście nie zabrakło i Biskupian.
Grę na polskich dudach prezentowali także goście zza oceanu – posiadający polskie korzenie Tom Osentoski i Rik Palieri, którzy na co dzień popularyzują polską muzykę ludową w USA.
W czasie trzech dni trwania Festiwalu artyści koncertowali m.in. w Nowym Tomyślu w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu oraz w Karczmie Taberskiej w Janowcu. Festiwal był także okazją do wymiany doświadczeń między dudziarzami podczas odbywających się w zbąszyńskim muzeum warsztatach.
Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie Muzyków Ludowych w Zbąszyniu.