foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

„Gramy dla Marcina!” – pod takim hasłem przebiegał miniony weekend (11-12 marca) w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. W tym czasie odbyły się dwie imprezy, podczas których prowadzona była zbiórka publiczna celem pomocy zdobycia środków na rehabilitację Marcina Chudego z Sikorzyna. Poszkodowany w wypadku w 2012 roku Marcin należy do rodziny od pokoleń już związanej z działaniami na rzecz biskupiańskiego folkloru, jego mama należy do zarządu Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic oraz do Partnerstwa na rzecz Biskupizny i od lat wspiera wszelkie działania związane z folklorem podejmowane przez Gminę Krobia. Brat Marcina, Michał, jest obecnie również jednym z bardziej rozpoznawalnych biskupiańskich artystów ludowych.

W sobotę akcja prowadzona była podczas koncertu „Cztery Mile Rocka” zorganizowanego specjalnie by pomóc Marcinowi. W czasie imprezy na scenie pełne energii i rockowego pazura występy zaprezentowały dwa zespoły. Pierwszy z nich to dobrze już znana krobska grupa Cztery Mile Lasu, której muzykę najprościej opisać jako rockowo-biskupiański mix. Gwiazdą wieczoru był zespół Czwarty Poziom z Oleśnicy, będący laureatem wielu przeglądów i festiwali rockowych oraz mogący pochwalić się występami na jednej scenie z takimi tuzami jak T.Love czy Luxtorpeda.

 

W czasie trwania koncertu przez cały czas, oprócz zbiórki do puszek, w zamian za datki wydawane były placki przygotowane przez rodzinę i przyjaciół Marcina, a także dystrybuowane były ulotki informujące o możliwości wsparcia poprzez odpis 1% od podatku.

Taka sama akcja prowadzona była kolejnego dnia, w niedzielę podczas koncertu Thomasa Grotto i w Cafe Italiano przygotowanego z okazji Dnia Kobiet. W zbiórkę zaangażowało się wiele osób. W szczególności organizatorzy pragną podziękować wolontariuszom z: Młodzieżowej Agencji Kulturalno-Rozrywkowej, Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic oraz Biskupiankom w Podróży. Kwota jaką udało się zebrać to 2385,38 zł, w całości przeznaczona ona zostanie na pokrycie kosztów rehabilitacji Marcina.

FOTOGALERIA

Repertuar kina

LA LA LAND - 3-4, 6, 10 i 13-14.III

SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ - 3-4 i 6.III

LEGO BATMAN: FILM - 10 i 12-14.III

PORADY NA ZDRADY - 17-21.III

JOHN WICK 2 - 17-21.III

KONG: WYSPA CZASZKI - 24-28.III

POKOT - 24-28.III

www.kinoszarotka.pl

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00

Nasi sponsorzy

V Festiwal Tradycji i Folkloru