Najstarsze polskie kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z różnych stron świata zabrzmiały podczas Koncertu Noworocznego „Z tej świętej nocy”.
Koncert odbył się w niedzielę 25 stycznia w kościele pw. Św. Mikołaja Krobi. Zaproszenie do udziału w tym artystycznym przedsięwzięciu przyjęli znakomici wykonawcy: pochodząca z Krobi Marlena Kubacka /sopran/ i Bogumiła Tarasiewicz /mezzosopran/. Na trąbkach solo zagrali wychowankowie Dziecięco – Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Krobi: Marcin Stachowiak i Aleksander Sławiński. Akompaniował im Kwartet „Aulos” z Poznania, złożony ze znakomitych muzyków, w tym artystów związanych z Teatrem Wielkim.
W pierwszej części koncertu zaprezentowało się Towarzystwo Śpiewu „Harmonia” pod dyrekcją Agnieszki Szymkowiak. W repertuarze chóru męskiego znalazły się najstarsze polskie kolędy, datowane nawet na 1843 r.(„Witaj Synu Najśliczniejszy”, „Przylecieli tak śliczni anieli”, „Pospieszcie pastuszki”) Chór zaśpiewał też świąteczną piosenkę macedońską „Rajskie strune”, gdzie partie solowe wykonał Jan Sprutta.
Najstarsze polskie kolędy („Co za dzień radosny”, „Kolęda polska”, „O gwiazdeczko, coś świeciła nad stajenką”) znalazły się też w repertuarze Towarzystwa Śpiewu Liturgicznego im. ks. W. Gieburowskiego pod dyrekcją Czesława Piotrowiaka. Chór kościelny przygotował również piosenkę, wywodzącą się z musicalu „Świąteczna gospoda”. Oryginalny utwór znany jako „White Christmas” w 1942 r. zdobył Oscara w kategorii najlepsza piosenka filmowa i do dziś jest jednym z najbardziej znanych w i popularnych w krajach anglosaskich. Chór wykonał jego polską wersję „Śpij Synku mój drogi”.
Muzyka filmowa zabrzmiała też w wykonaniu Kwartetu „Aulos”, który specjalnie na koncert w Krobi przygotował utwór z filmu „Misja”. Był to „Obój Gabriela” z muzyką Enio Morricone. Fragment filmu, w którym brzmi ta melodia do dziś uznawany jest za jeden z najbardziej poruszających momentów tej produkcji. Kwartet zaproponował publiczności również dwa kawałki jazzowe „ I got rythm” oraz „Lady be good”.
Najmłodsi, czyli Chór DoReMi pod dyrekcją Małgorzaty Kasprzak przeniósł publiczność w klimat Piwnicy Pod Baranami – stało się tak za sprawą „Kolędy dla nieobecnych” z muzyką Z. Preisnera. Chór wykonał też utwór „Narodził się Jezus Chrystus” oraz radosną piosenkę świąteczną „Feliz Nawidad” będącą życzeniami Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Partie solowe wykonywały Jagna Knapp i Iwona Bzdęga.
Nie lada gratką dla publiczności przygotowali grający solo na trąbkach Marcin Stachowiak i Aleksander Sławiński, którzy wraz z Kwartetem Aulos wykonali „Duet Kwiatów” z opery „Lakme” Leo Delibes’a.
Na koniec wszyscy wykonawcy zaśpiewali wspólnie „Dzisiaj w Betlejem”.
Organizatorami koncertu byli: Gminne Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi oraz Parafia pw. Św. Mikołaja w Krobi. Od strony artystycznej nad przygotowaniem spotkania czuwał Czesław Piotrowiak.