foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

Wiosną 2018 roku ruszyliśmy z projektem "Na herbatce u Fenrychów". W ramach projektu dzieci z zerówki oraz klas 1- 3 szkół podstawowych w Krobi i Pudliszkach ciekawie spędzili lekcje w terenie. Ponad 200 dzieci z  zainteresowaniem wysłuchało pogadanki panów Sławomira Paszkiera i Witolda Szpurki reprezentujących Stowarzyszenie „Przedsiębiorczość dla ekologii” dzieci poznały m.in. różne gatunki pomidorów, ich uprawę a także jak pielęgnować sadzonki. Jako ciekawostkę dowiedziały się jak wygląda produkcja ketchupu. Każdy uczeń sadził pomidora, którego sadzonkę zabierał do domu. Lekcja o pomidorach na długo zostanie w pamięci a uczniowie będą do niej wracać myślami jedząc pomidory.

Czytaj więcej...

Blisko 100 lat temu Teresa Fenrych z funduszu majątku uruchomiła w Pudliszkach bibliotekę wiejską, gdzie zainstalowano pierwszy odbiornik radiowy
w tej wsi. W każdy czwartek sama głośno czytała wszystkim dzieła literatury polskiej.
My także zachęcamy Państwa do sięgnięcia po literaturę polską zapraszając do udziału w konkursie.

Co należy zrobić:
- Posłuchać krótkich fragmentów literatury polskiej czytanej przez mieszkańców gminy Krobia.
- Odgadnąć 5 tytułów i autorów książek wysłuchanych fragmentów literatury polskiej
- Odpowiedź wysłać do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do końca listopada 2018 r. wpisując w tytule KONKURS


Życzymy Państwu powodzenia i czekamy na odpowiedzi!

A oto konkursowe fragmenty literatury:

Fragment 1 - czyt. Czcisława Kaniewska

Fragment 2 - czyt. Stefania Sprutta

Fragment 3 - czyt. Ewa Pawlaczek

Fragment 4 - czyt. Alojzy Pawlaczek

Fragment 5 - czyt. Jolanta Skowron

Fragment 6 - czyt. Maria Ratajczyk

Fragment 7 - czyt. Apolonia Dykcik

Fragment 8 - czyt. Adelajda Kabała

Czytaj więcej...

Zakończyliśmy projekt „Mała Akademia Designu”. Dziękujemy Michałowi i Hubertowi za piękny mural, który przez kilka tygodni zdobił hol naszego kina. Wiemy, że działania w ramach tego projektu się Państwu podobały i dla wielu osób były niesamowicie inspirujące. Dziękujemy za wszystkie uwagi i informacje zwrotne. Możemy obiecać, że … będziemy starać się o kolejne fundusze na takie akcje. Przypominamy, że realizacja Małej Akademii Designu Możliwa była dzięki dofinansowaniu projektu przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017. 

Artystka, rękodzielniczka i animatorka – członkini duetu Biskupianki w Podróży poprowadziła dla nas cykl warsztatów projektowania mody. Mowa była o twórczych zmaganiach projektanta z wyobraźnią i … kapryśnym nieraz klientem. Była okazja też do własnych próbek projektowych.

Fotogaleria

Drewno – produkt nierozerwalnie kojarzący się z Muzeum Stolarstwa i Biskupizny był inspiracją do kolejnych warsztatów.

BIP

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00

VIII Festiwal Tradycji i Folkloru

SPONSOR:

PATRONAT MEDIALNY: