foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji

im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi znalazło się w gronie 20 ośrodków z kraju, które zakwalifikowały się do programu „Zaproś nas do siebie!”, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W ramach programu pracownicy centrum będą pracować nad nową ofertą kulturalną na rok 2018.

Czytaj więcej...

W ramach realizacji projektu „Piewcy Biskupizny” Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi zorganizowało serię warsztatów metodycznych ze śpiewu. Tematyka obejmowała śpiew biały, rozśpiewywanie dzieci i młodzieży i zachęcanie ich do śpiewania piosenek ludowych.

Czytaj więcej...

Rozpoczęły się zajęcia w ramach realizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi projektu „Czas na kopczorki”. Jego celem jest przekazanie kolejnemu pokoleniu unikalnej umiejętności układania biskupiańskich kopek i kryzów. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Mistrz tradycji”.

Czytaj więcej...

13 i 14 grudnia wszyscy trzecioklasiści z gminy Krobia odwiedzili Operę Poznańską. W ten przedświąteczny czas obejrzeli najbardziej znane i popularne wśród dzieci przedstawienie Teatru Wielkiego w Poznaniu - "Dziadka do orzechów". Baśń o brzydkim, koślawym ludziku, który w nocy stawał się kimś innym, do pięknej muzyki Piotra Czajkowskiego, urzekła kolejne pokolenie młodych widzów. Dla większość uczniów i uczennic było to pierwsze spotkanie z operą. Dzieci zachwycił rozmach teatru, piękny wystrój, loże a nawet lornetki pozwalające bliżej przyjrzeć się aktorom na scenie.
Dzieci i nauczyciele podkreślali, że wyjazd był niezwykłym przeżyciem. Warto podkreślić, że dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz gminy Krobia, młodzi widzowie nie musieli płacić ani za bilety wstępu, ani za transport. 

FOTOGALERIA

Projekt „Mała Akademia Muzyki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  

Czym się różni scenografia od dekoracji, a dekoracja od rekwizytów - o tym mowa była podczas ostatniej w 2016 r. lekcji operowej. To spotkanie było niezwykle angażujące dzieci, które na własnej osobie mogły poczuć magię teatru, biorąc udział w pokazach charakteryzacji. Chętnych do aktywnego udziału w zajęciach nie brakowało. A i ucharakteryzowani bohaterowie chętnie prezentowali swoje zmienione oblicze i ochoczo pozowali do zdjęć. Nowe postacie, w które się wcielili, stały się inspiracją do zagrania krótkich scenek według autorskiej reżyserii i układów choreograficznych. 

FOTOGALERIA

 Projekt „Mała Akademia Muzyki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  

Podkategorie

Repertuar kina

THE CIRCLE. KRĄG - 26-30.V i 2-6.VI

RIKO PRAWIE BOCIAN - 2-6.VI

PIRACI Z KARAIBÓW: ZEMSTA SALAZARA - 16-19, 23-27.VI

SMERFY: POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI - 23-28.VI

www.kinoszarotka.pl

Godziny otwarcia GCKiR

Sekretariat czynny:

poniedziałek - piątek

9:00 - 15:00

WAKACJE 2017

 

WARUNKI UCZESTNICTWA

POBIERZ WZÓR ZGODY RODZICÓW NA UDZIAŁ DZIECKA W ZAJĘCIACH:

PDF

DOC